آخرین اخبار

پیشنهاد دوباره ی واگذاری ملوان به منطقه ی آزاد

800-600-1

سفر رییس جمهوری به استان گیلان برای انزلی‌چی‌ها خاطرات 6 سال پیش را تداعی می‌کرد . وقتی محمود احمدی‌نژاد در سفرهای استانی خود به گیلان رفت و دستور واگذاری باشگاه ملوان به منطقه ی آزاد انزلی را صادر کرد . آن زمان پروسه‌یی چندین مرحله‌یی طی شد تا بالاخره فعالیت‌های ملوان زیر نظر منطقه ی آزاد ادامه پیدا کرد .

جدایی ملوان از منطقه ی آزاد اما همراه بود با بی‌نظمی‌ها ، حاشیه‌ها و مشکلات مالی فراوانی که ملوان را با فراز و نشیب‌های گوناگونی همراه می‌کرد . مشکلاتی که گه گاه ملوانی‌‌ها را به یاد دوران مالکیت منطقه ی آزاد می‌انداخت و پرداخت‌های به موقع آن زمان . این تمایل‌های زیر پوستی به واگذاری باشگاه به منطقه ی آزاد وقتی با مناسبات سیاسی سال جاری همراه شده ، خواه ناخواه باشگاه ملوان را تحت تاثیر خود قرار داده است .

به دنبال همین موضوع بود که سفر دکتر حسن روحانی به گیلان با مطرح شدن پیشنهاد دوباره ی واگذاری ملوان به منطقه ی آزاد همراه شد . در سفری که رییس جمهوری به گیلان داشت ، اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور هم حضور داشت . همین موضوع هم زمینه ی مطرح شدن پیشنهاد واگذاری را فراهم کرد . این بار اما نه به شیوه ی گذشته که منطقه ی آزاد برای باشگاه ملوان فقط هزینه می‌کرد و هیچ اختیاری در انتخاب مدیرعامل باشگاه نداشت ! در حقیقت مسوولان منطقه ی آزاد این بار تنها به این شرط حاضر به قبول واگذاری سهام باشگاه می‌شوند که در کنار هزینه‌یی که برای باشگاه انجام می‌دهند ، اختیار تصمیم‌گیری درباره ی مدیرعامل و مسایل مدیریتی باشگاه را هم داشته باشند .

اشتراک در: