آخرین اخبار

7 استفاده شگفت انگیز از ماست

به گزارش سایت خبری منارک :چند استفاده شگفت انگیز ماست را به شما می گوییم.
ماسک مو و حالت دهنده

آیا می دانستید که می توانیم از ماست به عنوان یک حالت دهنده مو استفاده کنیم؟در حالیکه ماست برای پوست بسیار مفید است خواص آن برای موی سر نیز بیشمار است. می توانید از ماست به عنوان ماسک مو استفاده کنید و یا آن را به جای حالت دهنده مو استفاده کنید. مقداری ماست طبیعی را بردارید و آن را کاملا روی موهایتان بزنید و سپس آن را با آب ولرم بشویید. ماست علاوه بر اینکه موهها را نرم می کند باعث جلوگیری از ریزش آن نیز می شود همچنین برای مو خوره نیز بسیار مفید است.
اسکراب طبیعی

ماست یکی از بهترین اسکرابها برای دست و پا و همه بدن است. می توانید ماست را با آرد جو دو سر و یا همراه با پوست خشک شده و آرد شده مرکبات مخلوط کنید و آن را روی پوستتان بمالید و آرام و یکنواخت پوستتان را ماساژ دهید. باید آن را بصورت دورانی ماساژ دهید سپس آن را با آب ولرم بشویید. این اسکراب طبیعی باعث صاف کردن و مرطوب کردن پوست می شود. می توانید ماست را بعد از اصلاح نیز استفاده کنید.
سفید کننده دندان

اگر دنبال یک داروی خانگی برای سفید کردن دندانهایتان می گردید سراغ ماست بروید. داروهای سفید کننده دندان معمولا گران هستند پس بجای خرید داروهای گران چرا به سراغ ماست نرویم؟ هر روز دندانهایتان را با ماست بشویید بعد از چند هفته خواهید دید که دندانهایتان بسیار سفید خواهند شد. این بدلیل وجود فسفر و کلسیم موجود در ماست است.
درمان آفتاب سوختگی

ماست حاوی زینک است که افتاب سوختگی را درمان می کند. یک لایه بسیار ضخیم از ماست را روی صورتتان بگذارید و بعد از 20 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. می توانید ماست را با روغن مورد علاقه تان ترکیب کنید و آن را بر روی قسمت آفتاب سوخته استفاده کنید تا به پوستتان آرامش دهد و التهاب آن را فرو بنشاند.
نقاشی انگشتی

اگر فرزندان شما عاشق نقاشی با انگشت هستند می توانید به جای استفاده از رنگ، ماست را با انواع غذاهای رنگی ترکیب کنید و رنگهای مورد علاقه را برای فرزندانتان بسازید. در این صورت شما دیگر نگران خوردن رنگ توسط فرزندانتان نیستید.
صورتهای زشت

روشهای بسیار زیادی برای استفاده از ماست بر روی پوست وجود دارند. ماست یک نرم کننده بسیار قوی است و باعث سفید شدن و روشن شدن پوست می شود. ماست به از بین بردن لکه های سیاه دور چشم کمک کرده و همچنین باعث کاهش چین و چروک پوست می شود. ماست برای آکنه و جوش نیز مفید است. مقداری ماست را با آرد جو دو سر و عسل ترکیب کنید، می توانید ماست را به تنهایی نیز استفاده کنید، آن را روی پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از 10 دقیقه آن را با آب گرم بشویید.
خزه ساز

اگر در داخل حیاط و یا باغتان مجسمه دارید چرا خزه را بر روی آن پرورش نمی دهید؟ روی تمام مجسمه را با ماست بپوشانید. مجسمه و یا هر چیزی که می خواهید خزه را بر روی ان پرورش دهید باید حتما در سایه باشد. این یکی از غیر متعارفترین روشهای استفاده از ماست است که می توانید آن را امتحان کنید.

حال که با این روشهای استفاده از ماست آشنا شدید دوست دارید یکی از آنها را امتحان کنید؟ ماست غذایی بسیار سالم و محصول زیبایی جالبی است. هنگام استفاده از ماست اطمینان حاصل کنید که ماست طبیعی است

اشتراک در: