آخرین اخبار

معرفی زود هنگام سامسونگ گلکسی نوت 5

ظاهرا سامسونگ برای پیش افتاد از اپل، رقیب دیرینه‌ی خود به دنبال حمله‌ای جدید با معرفی پیش از موعود تلفن هوشمند گلکسی نوت 5 است.
به گزارش سایت خبری منارک : سامسونگ، غول صنعت تلفن‌های هوشمند کره‌ای بر خلاف عادت گذشته که فبلت گلکسی نوت را در ماه شهریور معرفی می‌کرد. این بار قرار است در ماه آگوست اقدام به این کار کند. هرچند این موضوع از نظر “وال استریت ژورنال” حرکتی ساده اما از نظر بازاری می‌تواند موفقیت‌هایی را برای سامسونگ به همراه داشته باشد.

ولی دلیل این تغییر چیست؟

تا سال گذشته سامسونگ به شکل مشهودی در فروش تلفن‌های هوشمند شرکت اپل را پشت سر می‌گذاشت. علاقمندی مصرف‌کنندگان به تلفن‌های هوشمندی با نمایشگر بزرگتر باعث می‌شد تا این شرکت کره‌ای فبلت‌های بیشتری را تولید و روانه‌ بازار کند. اما اپل برای اولین بار و بعد از معرفی آیفون 6 با تغییر موضع قبلی خود اولین فبلت این شرکت‌ را تولید و روانه بازار کرد. نتیجه مشخص بود مصرف کنندگان بسیاری به ویژه آمریکایی ها دوباره به سمت شرکت اپل حرکت کردند. البته این علاقمندی دلیل دیگری نیز داشت.

این حمله‌ی اپل باعث شد هرچند به مدت کوتاه سامسونگ از نظر فروش تلفن‌های هوشمند دچار مشکلاتی شود. به همین دلیل اکنون سامسونگ به دنبال راضی نگاه داشتن علاقمندان به فبلت‌ها قصد دارد تا با چند هفته اختلاف در عرضه‌ی تلفن هوشمند خود علاقمندان را به سمت خود بکشاند.

احتمال موفقیت استراتژی جدید سامسونگ البته وجود دارد. اپل دو تلفن آیفون 6 با نمایشگر ۴.۷ اینچی و آیفون 6 پلاس را با نمایشگر ۵.۷ اینچی در تاریخ ۱۸ شهریور ۹۳ معرفی کرده و در تاریخ ۲۸ شهریور روانه بازار جهانی کرده بود. سامسونگ نیز گلکسی نوت 4 را ۱۲ شهریور ۹۳ معرفی اما تا تاریخ ۲۰ آبان ۹۳ این تلفن هوشمند را روانه بازار نکرده بود! همین تأخیر ۲ ماهه غیر منطقی شرکت سامسونگ باعث شد تا شرکت اپل با تبلیغ ویژگي‌های جدید تلفن هوشمند خود شرکت سامسونگ را در مواردی پشت سر بگذارد.

سامسونگ در رابطه با این معرفی از پاسخ روشنی به سایت Cnet سر باز زد. این شرکت اعلام کرد که در رابطه با محصولات معرفی نشده اظهار نظری نمی‌کند. تصاویر خبر مفهومی هستند. مشخصات تایید نشده است.

اشتراک در: