آخرین اخبار

آموزش تقویت کردن سیگنال Wi-Fi در گوشی اندرویدی

اگر متوجه شده اید که WiFi دستگاه شما بیش از حد معمول باتری مصرف می کند، یا این که به نظر می رسد همیشه به اینترنت متصل هستید اما سرعت اینترنت پایین است، احتمالا مشکل شما سیگنال ضعیف WiFi است.
به گزارش سایت خبری منارک اگر متوجه شده اید که WiFi دستگاه شما بیش از حد معمول باتری مصرف می کند، یا این که به نظر می رسد همیشه به اینترنت متصل هستید اما سرعت اینترنت پایین است، احتمالا مشکل شما سیگنال ضعیف WiFi است. مشکلات WiFi همه جا رخ می دهد، از ساختمان های با دیوارهای ضخیم تا اتصالات راه دور، و یا سیگنال بد. این راهنمای ما برای تقویت سیگنال در گوشی های هوشمند اندرویدی است.

باند فرکانس WiFi را به ۵GHz تغییر دهید

اکثر دستگاه های اندرویدی قابلیت استفاده در باند ۵ گیگاهرتز و نیز باند قدیمی ۲٫۴ گیگاهرتز را دارند. در فرکانس های بالاتر مثل ۵ گیگاهرتز، فضای بیشتری در طیف وجود دارد. ۲۳ کانال ۲۰ مگاهرتز در باند ۵ گیگاهرتز وجود دارد که از ۱۴ کانال ۲٫۴GHz بیشتر است. از آن جا ه کانال ها روی هم نمی افتند احتمالا با این کار سیگنال بهتری خواهید داشت.

برای تنظیم گوشی روی باند ۵ گیگاهرتز، به تنظیمات، WiFi، پیشرفته، باند فرکانس WiFi بروید و گزینه خودکار (Auto) را انتخاب کنید. این تضمین می کند که در زمان ممکن از باند ۵GHz استفاده خواهید کرد.

سیگنال WiFi را به دقت رهگیری کنید

تا به حال پیش آمده که به دور خانه بگردید تا سیگنال مناسبی دریافت کنید، اما به این نتیجه برسید که نوارهای مشخص کننده سیگنال روی گوشیتان زیاد دقیق نیستند؟ برای مشخص کردن نقاطی که بهترین سیگنال را دارند، Wi-Fi Signal Booster را دانلود کنید و از Manual Boost استفاده کنید. سپس به آرامی حرکت کنید و از خط قرمز برای مشخص کردن بهترین سیگنال استفاده کنید. هر چه خط قرمز به خط زرد نزدیک تر باشد سیگنال بهتری خواهید داشت.

از گوشیتان بخواهید تا از اتصالات ضعیف اجتناب کند

در منوی تنظیمات اندروید گزینه ای وجود دارد که به گوشی می گوید از اتصالات ضعیف اجتناب کند. این یعنی اگر چه همچنان شبکه های موجود را بررسی می کند اما سعی می کند به آن هایی که ضعیف هستند متصل نشود.

این کار هم مصرف باتری را کم می کند و هم مصرف اعصاب شما را. به تنظیمات پیشرفته WiFi بروید و آن جا این گزینه را پیدا کنید.

چک کنید که جلد گوشی سیگنال ها را مسدود نکند

بسیاری از جلد های گوشی، سیگنال WiFi شما را بدتر می کنند، به ویژه اگر درون خود فلز داشته باشند. برای چک کردن این مساله، جلد را در آورده و از تست سرعت Ookla استفاده کنید. سپس گوشی را در جلد گذاشته و تست را دوباره انجام دهید. اگر تفاوت زیادی می بینید بهتر است به دنبال یک جلد دیگر باشید.

یاد بگیرید کدام نقطه دسترسی WiFi بهتر است

یک راه استفاده از برنامه Wi-Fi analyzer است که سه ویژگی مفید دارد. اول این که بهترین کانال را برای شبکه شما انتخاب می کند. بدون وارد شدن به جزئیات به شما امکان می دهد تا شبکه خود را بهینه سازی کنید و برای این کار نیازی نیست که دانش زیادی داشته باشید. دوم این که ارزیابی می کند که کدام شبکه در یک ناحیه، با ثبات ترین سیگنال را دارد. نهایتا دسترسی راحت به اطلاعات شبکه همچون آدرس IP، DNS، gateway و … را میسر می کند.

مودم خود را در بهترین مکان قرار دهید

یک ترفند ساده دیگر این است که مکان قرارگیری مودم خود را بهینه کنید. مودم اغلب کنار تلفن یا پریز قرار می گیرد، اما این به ندرت مکان مناسبی برای قرارگیری مودم است. اگر می شود مودم را جابجا کرد، ا برنامه FDTD Solver استفاده کنید تا وضعیت سیگنال مودم خود را ببینید.

خودتان یک آنتن بسازید

اگر تمام راه های بالا را امتحان کرده اید و شکست خورده اید نوبت راه های قدیمی است. اگر واقعا به سیگنال بهتری نیاز دارید می توانید خودتان دیش بسازید و سیگنال های بهتری دریافت کنید.

این یک نسخه مینیاتوری از یک دیش رادیویی یا ماهواره ای بزرگ خواهد بود. می توانید از یک کاسه فلزی استفاده کنید یا این که قوطی نوشابه را برش دهید. ممکن است همیشه عملی نباشد اما در اکثر مواقع جواب می دهد.

اشتراک در: