آخرین اخبار

توسعه حمل و نقل کانتینری و گردشگری دریایی

حسین چراغی روز یکشنبه در آیین جشن ولادت حضرت قائم (عج) در این اداره اظهار کرد : امسال از سوی رهبری، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده و این اهمیت و جایگاه بنگاه های اقتصادی و مراکز تولیدی کشور را دو چندان می کند.
وی با بیان این که تفاوت شعار امسال با سال های قبل علاوه بر تاکید بر اقتصاد مقاومتی، تاکید بر اقدام و عمل است افزود: رهبری با تبیین نقشه راه برای مسئولان و مدیران کشور اینده را برای ما و مسیر رشد و شکوفایی اقتصاد را برای تحقق عدالت اجتماعی تبیین کردند .
چراغی با اشاره به این که در سنوات گذشته صدمات بسیاری از اقتصاد متکی بر نفت ، به ارکان اقتصاد کشور وارد شد، متذکر شد: تدوین برنامه های جدید بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور ایجاد اشتغال پایدار از محورهای اصلی کاری سازمان بنادر و دریانوردی است .
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان این که توسعه و رشد اقتصادی و خروج از رکود تورمی در دستور کار دولت قرار دارد، افزود: باید با سیاست درون زا و برون گرا بودن اقتصاد و استفاده از پتانسیل های داخل کشور از جمله منابع انسانی توانمند برای تجارت خارجی بهره کافی ببریم .
وی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی و به تبع آن اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای تبیین اقتصاد مقاومتی اهدافی را بر محور درون زا بودن اقتصاد و برون گرا بودن در حوزه حمل و نقل و تجارت بین الملل در دستور کار قرار داده است.
چراغی در ادامه به رشد ۱۱۰ درصدی واردات و صادرات طی دو ماه نخست امسال اشاره و خاطرنشان کرد : در حوزه واردات و صادرات با برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری بندر به واسطه جذب سرمایه گذاری خصوصی، دولتی و سازمان ، زمینه افزایش تجارت خارجی از طریق بنادر استان مهیا شده است .
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان ، صادرات کالاهای دارای مزیت رقابتی از طریق برنامه ریزی مدون و گردشگری دریایی را از برنامه های اساسی این اداره برای تحقق اشتغال پایدار عنوان کرد.
وی متذکر شد: باید با برنامه ریزی زمینه افزایش صادرات از طریق حمل و نقل کانتینری و افزایش تجارت از این طریق را توسعه دهیم .
چراغی با تاکید بر این که برای افزایش صادرات نیاز به زیرساخت حمل و نقل کانتینری داریم، افزود : در سه ماه اینده اولین محموله کانتینری را به صورت منظم با خطوط هفتگی کشتیرانی بین بندر انزلی آستراخان سالیانکا و باکو راه اندازی خواهیم کرد.
وی با اشاره به این که بندر به دنبال توسعه گردشگری دریایی است، خاطرنشان کرد : در بخش گردشگری دریایی، سفرهای دریایی را اواخر سال گذشته برنامه ریزی کردیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اجرای پروژه های زیباسازی شهر گردشگری انزلی را از دیگر برنامه های این اداره عنوان و ابراز امیدواری کرد که در سایه حمایت مسئولان شهرستان با استفاده از سرمایه های بخش خصوصی محقق شود .
بندر انزلی با ۱۰ پست اسکله امکان تخلیه و بارگیری شش میلیون تن کالا در سال را دارد./ ایرنا

اشتراک در: