آخرین اخبار

نماینده بندرانزلی: مردم بومی باید از مزایای منطقه آزاد بهره مند شوند

خسته بند

نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بومی باید از مزایای منطقه آزاد بهره مند شوند .
حسن خسته بند روز پنجشنبه در دیدار با مردم روستای گلشن این شهرستان اظهار کرد : بومیان هر منطقه سرمایه های اصلی آن بوده و ضمن احترام به آنها باید مزایایی درخصوص تحصیل فرزندان، کار ، معیشت و رفاه اجتماعی درحد توان منطقه آزاد برایشان فراهم شود.
وی با تاکید بر لزوم بهره مندی مردم روستاهای منطقه ازاد انزلی از امتیازات اولیه آن تصریح کرد:با توجه به نارضایتی مردم از نحوه عملکرد این سازمان و عدم تحقق وعده های این سازمان در زمینه ساخت مدرسه مورد تعهد، برای رفع مشکلات مردم با استفاده از اختیارات خودم علاوه بر ارائه گزارش به سازمان بازرسی کشور، از سوی مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری می کنم .
خسته بند با اشاره به لزوم رفع مشکلات مردم روستای گلشن با منطقه ازاد انزلی تصریح کرد: در اختیار گرفتن ۱۴۰هکتار از زمین زراعی توسط منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه مجتمع بندری کاسپین، بیکاری جوانان این روستا و احداث مدرسه جایگزین به جای مدرسه شهدای گلشن، برقی نبودن ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی و تغییر طرح هادی روستای گلشن از جمله مشکلات مردم این روستا است.
وی به عدم حضور نماینده منطقه ازاد انزلی در این جلسه اشاره و تاکید کرد: منطقه ازاد درخصوص تعیین تکلیف مدرسه شهدای گلشن کوتاهی کرده و با فریب مردم و همچنین عدم تحقق وعده ها به روستاییان در راستای نوسازی این مدرسه با وجود دریافت مبلغ قابل توجهی از آنان همچنان بلاتکلیف مانده تاجاییکه روستاییان مجبورند فرزندان خود را برای تحصیل به روستای دیگر بفرستند.
وی همچنین انجام طرح تجهیز و تغییر کاربری زمین ها از سوی منطقه آزاد را تخلف دانست و افزود: اعمال طرح تجهیز برروی طرحی که سرمایه گذاری برآن صورت گرفته، قانونی نیست و حتما از مجلس قانونگذاری پیگیر آن خواهم بود.
خسته بند در ادامه خاطرنشان کرد: جلسات ارتباط مستقیم مردم و مسئولان برمبنای دسترسی آسان مردم به مسئولان و تکریم ارباب رجوع و کاهش فاصله بین آنها برگزار می شود.
وی با اشاره به تلاش مسئولان درراستای کاهش حداکثری مشکلات مردم در این جلسات افزود: مردم همواره ولی نعمت ما هستند اما با حضور مسئولان بین خودشان و پاسخ گویی ارتباطی دوستانه بین مردم و مسئولان ایجاد می شود.
وی به ثبت مصوبات جلسه توسط نماینده فرمانداری و پیگیری انجام وعده های داده شده به مردم از سوی فرمانداری اشاره و اظهار کرد: اگرچه برخی از مشکلات پیچیده شده، اما معتقدم مسئولان نباید در اداره متبوع خود فقط به برگزاری جلسه و نشستن در دفتر کار اکتفا کنند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان انزلی نیز در این مراسم گفت: ارتباط تنگاتنگ مردم با مسئولان و پاسخگویی مسئولان به مردم در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.
حسن صفری با اشاره به پیگیری های مصوبات اینگونه جلسات از سوی فرمانداری بیان کرد: این کار در راستای اهداف دولت تدبیر و امید و درجهت بررسی و رفع مشکلات مردم توسط مسئولان بصورت حضوری است.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل مشغله کاری مسئولان در ساع های اداری و به منظور دسترسی آسان مردم به آنان، این نشست های صمیمی بصورت هر ماه دو بار، برگزار شده و مردم درفضایی کاملا دوستانه خواسته های به حق خود را از مسئولانشان طلب می کنند.
بیکاری جوانان با وجود شرکت های صنعتی و تجاری در منطقه ازاد انزلی، نوسازی ساختمان مدرسه شهدای گلشن، آب آشامیدنی روستا، برقی کردن ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی و دیواره سازی رودخانه گلشن از جمله موارد مطرح شده توسط مردم روستای گلشن بود.
روستاهای لیجارکی، حسن رود، طالب اباد، گلشن و جفرود پایین شهرستان انزلی درمحدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارند.
روستای گلشن با یک هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارد./ ایرنا

اشتراک در: