آخرین اخبار

جلسه ساماندهی سواحل استان در بندرانزلی برگزار شد

با حضور قائم مقام وزیر کشور: جلسه ساماندهی سواحل استان در بندرانزلی برگزار شد

به گزارش سایت خبری منارک و به نقل از سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، بعد از ظهر روز(پنجشنبه) در محل فرمانداری انزلی جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی، استاندار استان گیلان، فرمانداران و شهرداران ۹ شهرستان ساحلی استان گیلان و جمعی از مسئولین مربوطه برگزار شد.
فرماندار بندرانزلی در ابتدای جلسه ضمن تشکر و قدردانی از حضور و بازدید قائم مقام وزیر کشور از سواحل استان گیلان و بررسی مشکلات شهرستان های ساحلی تصریح کرد: در سال ۹۴ در طول نوار ساحلی، ۵۹ نقطه خطر آفرین و ۱۷۹ ناجی غریق در این نقاط داشتیم؛ قطعا در روند کار ضعف هایی وجود داشته است که در سال ۹۵ مشکلات را به حداقل رسانده ایم.
صفرنژاد افزود: در سال جاری اجرای طرح های ساحلی، نجات غریق و سایر موارد از این قبیل را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار در طول نوار ساحلی ۲۳ نقطه حادثه خیز را شناسایی کرده ایم؛ از این نقاط ۱۳ نقطه شهری و ۱۰ نقطه روستایی است که در نقاط شهری این بخش ها به دو پیمانکار خصوصی واگذار و در نقاط روستایی مدیریت امور به دهیاران سپرده شده است.
در ادامه قائم مقام وزیر کشور اظهار داشت: طی بازدیدی که از سواحل استان گیلان از چابکسر تا بندرانزلی داشتیم انگیزه بالای مسئولین این استان در توسعه امکانات و امنیت سواحل مشاهده شد.
رستم وندی با بیان اینکه سال گذشته مصوبه ای برای ناجیان غریق وجود نداشت اضافه کرد: اما ناجیان غریق برای کمک به هم وطنان خود از هیچ تلاشی فروگذار نبودند و با جدیت وظایف خود را پیگیری می کردند.
وی افزود: با کارهای حرفه ای رسانه ای می توان جذب گردشگر را در استان گیلان به حداکثر رساند و نگاه های مسئولین کشوری را به این سمت جذب کرد، سالانه میلیاردها دلار در کشورهای غربی آسیا توسط گردشگران بین المللی هزینه می شود که می توان با برنامه ریزی صحیح و مدیریت تبلیغات حجم وسیعی از این مسافران را به استان های شمالی کشور بلاخص استان گیلان سوق داد.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی تاکید کرد: وقتی سالانه حدود ۲۰ میلیون مسافر وارد این استان می شود لزوم نگاه تخصصی نخبگان اقتصادی و سرمایه گذاران در این بخش بیشتر احساس می شود.

استاندار گیلان در این جلسه با بیان اینکه جذب گردشگر و استفاده صحیح از سواحل باعث رونق اقتصادی شهرستان های ساحلی خواهد شد، تصریح کرد: به طور مثال شهرستان انزلی در سالیان بسیار دور نرخ بیکاری صفر داشته است و حتی از استان های مجاور برای کار و اشتغال به این شهر مهاجرت می کردند اما امروز شاهد این هستیم که میانگین بیکاری این شهرستان حتی از سطح استانی هم بالاتر است.
وی گفت: موظف هستیم با انجام امور زیر بنایی و بهره برداری از نعمت خدادای همچون دریا این شهرستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم و برای جوانان شغل و فرصت های سرمایه گذاری ایجاد نماییم.

محمد علی نجفی در پایان خاطر نشان کرد: درصد زیاد استفاده از سواحل استان گیلان مربوط به گردشگران است و مردم این استان کمتر از دریا استفاده می کنند بنابراین لزوم تخصیص اعتبارات ملی در سواحل استان گیلان احساس می شود.
در ادامه معاونین استاندار، فرمانداران شهرهای ساحلی، مدیر کل ورزش و جوانان استان و فرماندهان نظامی استان گیلان برنامه ها و مشکلات خود را به قائم مقام وزارت کشور ابلاغ نمودند.

DSC_0111 DSC_0120 DSC_0113 DSC_0127 DSC_0135 DSC_0137 DSC_0138 DSC_0141DSCN0716 DSCN2466

اشتراک در: