آخرین اخبار

مشکل سپیدرود برای میزبانی در رشت

عضدی

مشکل سپیدرود برای میزبانی در رشت
به گزارش سایت خبری منارک ، با وجود درخواست‌های مکرر هنوز بودجه لازم برای بازسازی یکی از ورزشگاه‌های رشت هم در نظر گرفته نشده است.

در حال حاضر ورزشگاه شهید عضدی و سردار جنگل رشت و تختی بندرانزلی از استانداردهای لازم برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر و آزادگان برخوردار نیستند.

البته ورزشگاه عضدی از امکانات بهتری برخوردار است و مسئولان مربوطه امیدوارند با اختصاص بوجه‌ای هر چند محدود حداقل بتوانند این استادیوم را به اولین بازی سپیدرود در لیگ برتر برسانند.

مشکل عمده در خصوص این استادیوم یکی از سکوهای قدیمی این ورزشگاه با قدمتی ۵۰ ساله است که بیم آن می‌رود با حضور تماشاگران پرشور رشتی با فاجعه‌ای شبیه به فاجعه ورزشگاه متقی ساری روبرو شود.

از این رو مسئولان برگزاری مسابقات تاکنون مجوز استفاده از این ورزشگاه را فقط به خاطر این سکویی که گنجایشی ۵ هزار نفری دارد اما استحکام ندارد، نداده‌اند.

در جلسات حضوری در استان با حضور کلیه مسئولان مربوطه بار‌ها این نواقص اعلام و در موردش بحث شده است اما هنوز ترتیب اثری داده نشده است تا در حالی که گیلان امسال یک تیم لیگ برتری و یک تیم لیگ یک و دو تیم لیگ دومی را در اختیار دارد ورزشگاه لازم را نداشته باشد.

اخیرا هم هیئت فوتبال فهرست بلند بالایی از نواقص دو ورزشگاه عضدی و سردار جنگل تهیه کرده و تاکید کرده است که سکوی اصلی ورزشگاه عضدی فاقد استحکام لازم برای پذیرش هواداران است.

از طرفی چمن ورزشگاه، اسکوربورد، نورافکن‌ها، رختکن‌ها، سرویس‌های بهداشتی، صندلی‌ها و جایگاه خبرنگاران و جایگاه ویژه نیاز به ترمیم و بازسازی فوری دارد ولی عدم تخصیص اعتبار لازم برای بازسازی این ورزشگاه‌ها تاکنون مانع اصلی پیشرفت کار است.

ورزشگاه سردار جنگل رشت هم مشکلاتی کم و بیش شبیه عضدی دارد و با زمان اندکی که تا بازی‌ها باقی مانده، بعید است که این ورزشگاه هم برای میزبانی لیگ برتر آماده شود

اشتراک در: