آخرین اخبار

به هشدار ناجیان غریق توجه نمایید

فرماندار

به هشدارهای ناجیان غریق و ماموران انتظامی توجه نمایید

به گزارش سایت خبری منارک ، فرماندار بندرانزلی عصر روز(سه شنبه) در حاشیه بازدید از سواحل بندرانزلی و روستاهای غرب شهرستان در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب اظهار کرد: یکی از ظرفیتهای مهم بندرانزلی ظرفیت گردشگرپذیری این شهرستان می باشد و قریب به ۵۰ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر یکی از مواهب بزرگ خدادادی بندرانزلی محسوب می شود.
میرشمس مومنی زاده گفت: فرمانداری به عنوان مسئول ساماندهی سواحل با استفاده از ظرفیت همه ی دستگاه های شهرستان به ویژه ادارات عضو کمیته ساماندهی سواحل، تلاش می کند بستر و زمینه لازم برای استفاده و بهره مندی شهروندان و مسافران از دریا در نهایت امنیت و آرمش را فراهم آورد.
فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه تدابیر لازم جهت به حداقل رساندن مشکلات در سواحل اتخاذ شده است، تصریح کرد: در حال حاضر طرح های سالم سازی پذیرای مهمانان است و در نقاط حادثه خیز خارج از طرح های سالمسازی نیز نیروهای امدادی، خدماتی انتظامی حضور خواهند داشت تا در صورت استفاده مردم از این مناطق ، مشکل خاصی برای شهروندان یا مسافران به وجود نیاید.
وی افزود: در یک تقسیم بندی کلی، سواحل حوزه روستایی به دهیاری ها تحت نظارت بخشدار مرکزی و سواحل حوزه شهری به شهرداری سپرده شده است؛ اداره ورزش و جوانان و هیات نجات غریق شهرستان نیز به تعداد کافی نیروی ناجی غریق را در سواحل مستقر خواهند کرد.
نماینده عالی دولت درانزلی ضمن تشکر از تمامی افراد، ادارات و ارگانهایی که در حوزه ساماندهی سواحل فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: از مردم خونگرم بندرانزلی به ویژه بازاریان و اصناف انتظار داریم تا در امر میزبانی از مسافران همچون گذشته عنایت ویژه داشته باشند تا بتوانیم ماندگاری مسافران در این شهرستان را افزایش دهیم.
مومنی زاده تاکید کرد: از مهمانان و هموطنان عزیز درخواست می کنیم در طول مدت سفر خود نظافت و بهداشت محیط را که مسئله ای حائز اهمیت است مورد توجه قرار دهند، به هشدارهای ناجیان غریق توجه و ماموران انتظامی دقت نمایند و از شنا کردن در دریای طوفانی و مناطقی که نیروهای امدادی حضور ندارند اکیدا خودداری کرده تا با خاطره ای شیرین این شهرستان را ترک کنند.
وی یکی از مهم ترین پروژه های زیربنایی شهرستان را پروژه کنارگذر دانست و گفت: کنارگذر بندرانزلی علی رغم پیگیری های مستمر و صرف اعتبار زیاد هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده است اما به منظور رفاه حال شهروندان و مسافران و با هماهنگی مسئولین ذیربط در اداره کل راه استان، پلیس راهنمایی و رانندگی و پیمانکاران، یک باند از این کنارگذر مورد استفاده قرار می گیرد تا از حجم ترافیک درون شهری کاسته شود.

اشتراک در: