آخرین اخبار

انزلی در ، رتبه نخست دانش آموزان معدل ۲۰

انزلی در ، رتبه نخست دانش آموزان معدل ۲۰

رئیس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی از شرکت یک هزار و ۴۸۸ دانش آموز این شهرستان در آزمون سراسری سال ۹۶ در ۱۱ حوزه اجرایی آزمون و در پنج رشته خبر داد.
به گزارش سایت خبری منارک : سید حسین دریابکی روز سه شنبه اظهار کرد: آزمون سراسری امسال ، پانزدهم و شانزهم تیرماه جاری در ۱۱ حوزه اجرایی شهرستان بندرانزلی در رشته های علوم انسانی، ریاضی فیزیک، علوم تجربی، زبان خارجی و هنر برگزار می شود.
وی افزود: در کنکور سراسری سال گذشته یک هزار و ۵۲۱ دانش آموز شرکت کرده بودند که آمار شرکت کنندگان کنکور امسال با ۳۳ نفر کاهش، یک هزار و ۴۸۸ نفر است.
دریابکی با اشاره به کمبود تجهیزات سرمایشی در حوزه های برگزاری کنکور به عنوان یکی از دغدغه های هرساله اولیاء دانش آموزان اضافه کرد: آزمون کنکور سراسری در دبیرستان های امام علی(ع)، فردوسی ، نمونه دولتی شهدا و نمونه دولتی شرف بندرانزلی برگزار می شود.
به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی، ۲ هزار و ۳۶۴ دانش آموز شهرستان در امتحانات نهایی خردادماه امسال در رشته های انسانی، تجربی، ریاضی و فنی و حرفه ای شرکت کرده اند.
دریابکی با اشاره به برگزاری آزمون پایه نهم برای یک هزار و ۶۴۱ دانش آموز بندرانزلی یادآور شد: یک هزار و ۵۸۸ دانش آموز این شهرستان نیز در پایه ششم ابتدایی در امتحانات امسال شرکت کرده بودند.
وی خاطرنشان کرد: بندرانزلی برای دومین سال پیاپی موفق شد رتبه نخست را بین دانش آموزان دارای معدل ۲۰ کسب کند و از بین ۲۳ دانش آموز دارای معدل ۲۰ در گیلان ، هفت دانش آموز از بندرانزلی بودند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی یادآور شد: در آزمون کنکور سراسری ۹۵ نیز ۱۷ دانش آموز بندرانزلی در رشته های مختلف پذیرفته شده بودند که هفت نفر از آنها رتبه زیر هزار و ۱۰ دانش آموز نیز رتبه زیر سه هزار کسب کردند.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و افزون بر ۱۹ هزار دانش آموز دارد

اشتراک در: