آخرین اخبار

توضیح رئیس اداره آب در خصوص افت فشار در انزلی

توضیح رئیس اداره آب در خصوص افت فشار در انزلی

به گزارش سایت خبری منارک : با توجه به سوالات و مشکلات مشترکین آب و فاضلاب بندرانزلی به ویژه مشکل افت فشار در فصل گرما، محمود امیری رئیس اداره آب و فاضلاب بندرانزلی درمتنی توضیحات جامعی در خصوص مسائل جاری این اداره ارائه نمود، شرح کامل این متن بدین صورت می باشد:

لازمست در ابتدا توضیح مختصری درخصوص نحوه تامین آب شهرستان ارائه نمایم . همانطوریکه مستحضرید منابع آبی از آبهای سطحی ( رودخانه ها ) و آبهای زیر زمینی ( چاهها و چشمه و قنات ) تشکیل میگردد . در شهرستان بندرانزلی بدلیل نامناسب بودن کیفیت آب رودخانه ها و همچنین بافت ماسه ای خاک امکان استفاده از منابع رو زمینی و زیرزمینی وجود ندارد. لذا از چند دهه قبل، آب شهر از شهرستان رشت تامین میگردید . درحال حاضر حدود ۷۵% از آب تصفیه خانه بزرگ گیلان واقع در شهر سنگر ( که آب شرب ۱۰ شهر گیلان و روستاهای بین راهی را تامین می نماید ) و ۲۵% مابقی از چاههای عمیق در بخش خمام تامین و بوسیله خطوط انتقال به طول ۷۰ کیلومتر وارد مخازن انزلی و غازیان با حجم ذخیره ۴۸ میلیون لیتر و سپس وارد شبکه توزیع به طول ۵۵۰ کیلومتر و نهایتاً در اختیار مشترکین محترم به تعداد حداقل ۴۰ هزار خانوار و واحدهای تجاری و شهرک صنعتی حسن رود و ادارات کل واقع در شهر و همچنین منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی قرار میگیرد .
با توجه به رشد روزافزون جمعیت شهری و روستایی در گیلان و عدم کفایت آب تولیدی تصفیه شده برای شهروندان ؛ اجرای فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با اعتباری بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد ریال از سال ۹۳ شروع و در پایان سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید و با این شرایط ؛ ضمن افزایش دو برابری تولید آب ، میزان آب قابل ارائه به مشترکین بیش از نیاز شهروندان ۱۰ شهر بزرگ گیلان خواهد بود .
و اما پاسخ به برخی سئوالات :
۱- رشت به انزلی آب نمی دهد ؟! سهمیه ۱۰ شهر از تصفیه خانه آب کاملاً مشخص و به نسبت تعداد مشترکین هر شهر تعریف شده ، مگر در مواقعی که تصفیه خانه به هر دلیل از مدار بهره برداری خارج گردد که میزان کاهش به نسبت سهمیه و برای همه شهرها خواهد بود . ضمناً در تعطیلات و حضور مسافران در بندرانزلی ، مسئولین آبفای رشت همه گونه همکاری در جهت افزایش آب ارسالی به بندرانزلی از سهمیه رشت را انجام میدهند .
۲- رنگی بودن آب ! ناشی از واکنش ماده ضدعفونی کننده گاز کلر با آب میباشد . علی رغم شستشوی سیستماتیک شبکه توزیع ، بصورت موردی نیز با تماس مشترک با واحد آزمایشگاه امور بررسی و رفع مشکل میگردد .( کیفیت آب تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان میباشد)
۳- افت فشار آب از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد لغایت ۶ صبح : بدلیل آبگیری مخازن انزلی و غازیان ، فشار شبکه توزیع در ساعات یاد شده به حداقل ممکن کاهش داده میشود تا امکان آبرسانی به مشترکین در روز میسر گردد .
۴- افت فشار در روز !! با همه مشکلات مربوط به تامین آب شرب ؛ حتی الامکان سعی شده که حداقل فشار در شبکه توزیع تامین گردد. لازم به ذکر است که فرسودگی لوله های فلزی و زنگ زدگی داخل لوله های مربوطه در ساختمانهای قدیمی ویلایی ، می تواند دلیل عمده بر افت قابل توجه فشار آب در شبکه داخلی منازل مسکونی ویلایی باشد که لازمست شبکه داخلی ساختمانها مورد بازبینی و درصورت لزوم تعویض گردد .
۵- اقدامات صورت گرفته مسئولین !! احداث و بهره برداری از تاسیسات آبرسانی غازیان و کاهش مشکلات مشترکین بخش غازیان و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شرب به طول ۲۲۰ هزار متر از اعتبارات بانک جهانی و همچنین عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان به منظور تولید دو برابری آب شرب در گیلان و از جمله برای بندرانزلی .
۶- اعتراض شهروندان در روز جمعه مورخ ۹/۴/۹۶ بخاطر افت فشار آب !! فقط یک مورد تماس از کلویر ۲ در امور ثبت شده که آنهم افت فشار در طبقه دوم واحد مسکونی بود . بازدیدی هم توسط واحد اتفاقات امور در غروب همان روز از منطقه پشت پمپ بنزین غازیان و از منازل ویلایی صورت گرفت که مشکلی خاصی غیر از افت شبانه در ساعات یاد شده توسط ساکنین اعلام نگردید . ( آدرس این منازل هم موجود است )
۷- روشهای ارتباطی با اداره آب و فاضلاب ؛ شماره تماسهای ۱۲۲ ، ۴۴۲۵۲۸۲۸ ، ۴۴۵۲۳۸۳۸ .
در خاتمه ضمن عذرخواهی از کاستیهای موجود ، تقاضـا میکنم مشترکیـن محترم ضمن تماس تلفنی با شماره های ذکر شده و بیان نواقص به همراه اعلام آدرس ، موجب بازدید حضوری همکاران را فراهم آورده تا با شناسایی مشکل ، ما را در حل آن یاری نمایند . با تشکر و احترام

اشتراک در: