آخرین اخبار

مشکل اصلی زباله کمبود محل دپوی آن است

مشکل اصلی زباله کمبود محل دپوی آن است
به گزارش سایت خبری منارک : معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار بندرانزلی با اشاره به کاهش ۵۰درصدی ریجکت زباله در کارخانه کمپوست بندرانزلی گفت: سیستم تصفیه شیرابه برای تبدیل آن به آب غیر شرب و مصارف کشاورزی در چند ماه آینده نصب و راه اندازی می شود.
نادر خوارزمی صبح دوشنبه در جلسه کمیته پسماند در فرمانداری بندرانزلی اظهار کرد: مشکلات پسماند در سطح شهر بسیار است و علاوه بر سرمایه ، نیاز به همکاری و حمایت همه جانبه مردم و مسئولان دارد.
وی با تاکید بر لزوم تفکیک زباله از مبداء به عنوان یکی از مشکلات جمع آوری زباله در سطح شهرستان افزود: خوشبختانه در حال حاضر میزان ریجکت زباله از ۸۰ درصد به ۳۰ درصد رسیده و مابقی آن تفکیک شده است.
خوارزمی یادآور شد: ۲۰ درصد از مقدار کاهش یافته از ریجکت زباله تبدیل به کود شده و ۳۰ درصد مابقی نیز به پلاستیک و سایر موارد قابل تبدیل صورت می گیرد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار بندرانزلی اضافه کرد: ایجاد کانهای انتقال ، جمع آوری و تصفیه شیرابه و تبدیل آن به آب سالم جهت مصارف کشاورزی در دستور کار کمیته پسماند بوده و از سوی شهرداری در دست اقدام است.
خوارزمی با اشاره به بهبود وضعیت جمع آوری زباله نسبت به سال گذشته اظهار کرد: مسکل اصلی زباله شهرستان کمبود ظرفیت محل دپوی آن است که با توجه به مشکلات مالکیتی در حال حاضر امکان نصب تجهیزات و دستگاه ها برای شهرداری در این محل وجود ندارد.
وی با تاکید بر همکاری جدی مردم و مسئولان بر لزوم تفکیک زباله از مبداء تصریح کرد: مردم همواره آمادگی خود را برای همکاری در همه زمینه ها با مسئولان نشان داده اند و تنها با فراخوان مجدد می توان میزان انتقال زباله به کارخانه کمپوست را از نظر وزنی ۶۰ درصد و از نظر حجمی ۳۰ درصد کاهش داد.

اشتراک در: