آخرین اخبار

آمادگی انزلی برای میزبانی از توده هوای سرد

به گزارش سایت خبری منارک و به نقل از سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با موضوع “پیش بینی توده هوای سرد در هفته آینده” در فرمانداری بندرانزلی برگزار شد.

در این جلسه کامبیز رضواندل معاونت خدمات شهری شهرداری بندرانزلی ضمن تاکید بر آمادگی شهرداری برای مقابله با مشکلات ناشی از بارش های شدید گفت:
آمار دستگاه های خود را در مقابله با برف و باران افزایش داده ایم و برای شرایط بحرانی پیش بینی شده آمادگی لازم داریم.

وی افزود: در حد بضاعت خود آمادگی های لازم را داریم اما قسمت بازار کاسپین را قادر نبودیم درمان صد در صد کنیم اما تا حدودی توانسته ایم درد را تسکین دهیم و بر کسی پوشیده نیست که برای درمان صد در صد معضلات به مبالغ بسیاری نیاز داریم و اگر موضوع یخ زدگی و برف سنگین داشته باشیم دل نگرانی اصلی ما در رابطه با پل است که در این راستا کیسه های نمک و کلر سدیم را تجهیز و ذخیره کرده ایم.

مسئول اداره برق شهرستان بندرانزلی نیز گفت:در سال ۹۵ توانستیم ۸۰ در صد شبکه فرسوده با اعتبار بالغ بر دو میلیون چهارصد هزار تومان را تبدیل به کابل خود نگهدار کنیم.

خودکار رئیس اداره صنعت معدن تجارت بندرانزلی نیز با اشاره به اینکه در خصوص تامین کالای اساسی هیچ مشکلی وجود ندارد و تمهیدات لازم اندیشیده شده است خاطر نشان کرد:

ما در توزیع آرد مشکلی نداریم و با رئیس کارخانه آرد صحبت کردیم و به اندازه کافی آرد در انبار موجود است و توانایی پخش آرد ها برای نانوایی و پخت نان را با ماشینهای سنگین در شهرستان داریم.

حسین پور مسئول کمیته اچ اس سی و پدافند غیر عامل اداره بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه از دو ماه پیش در راستای پدافند غیر عامل جلسات خود را برگزار کرده ایم گفت: نیروهایی را در ۱۲ ایستگاه شهرستان بندرانزلی مامور کردیم تا در صورت نیاز خدمات ارائه دهند و ما آمادگی خودمان را نیز اعلام می کنیم.

نماینده بیمارستان شهید بهشتی شهرستان بندرانزلی در رابطه با بحران احتمالی گفت:
آمادگی لازم برای مقابله با بحران را داریم در ضمن اتاق های مخصوص مادران باردار را آماده کرده ایم و البته هنوز آبگیری جلوی بیمارستان انجام نشده است.

بخشدار بندر انزلی نیز با اعلام اینکه همه دهیاران و شوراهای روستاها آمادگی لازم را دارند گفت:

در ۳ناحیه دهیاری اعلام کرده ایم که سوخت را به حد کافی ذخیره کنند.

وی لیست ماشین آلاتی که دهیاری ها اعلام کرده اند را ۳۰ دستگاه تراکتور ۳ دستگاه لودر ۱ مینی لودر ۵ دستگاه بیل بکبو ۲ دستگاه ماشین آتش نشانی ۵ دستگاه کامیون و یک دستگاه گریدر اعلام کرد و پیشنهاد داد  ۲ دستگاه بولدوزر از راهداری یا نیروی دریایی گرفته و به لیست اضافه کنیم.

حسن پور رئیس شرکت نفت در همین رابطه گفت:
سوخت به حد کافی ذخیره شده است هر چند به صورت جزئی در روستاها مشکل داریم اما در کل آمادگی لازم را ایجاد کرده ایم و سوخت لازم را ذخیره نموده ایم.

گچکار رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرانزلی با اعلام آمادگی تیم امدادگران و تیم واکنش سریع و ایستگاه های امداد رسانی گفت:

تنها مشکل موجود این است که انبار تجهیزات نداریم.

میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندرانزلی با اعلام اینکه برای مقابله با بحران تجهیزاتمان را تکمیل می کنیم، اظهار داشت:

اولین مسئولیت پس از بحران قرار گرفتن افراد در محل کار خود است، آنچه که مهم است در درجه اول باز نگه داشتن راه ها و معابر عمومی، در درجه دوم برق برای ما بسیار  مهم است و در صورت قطعی برق مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آمد.

فرماندار بندرانزلی با هدف بروز شدن بانک اطلاعات خواستار تشکیل گروهی از چهار ارگان شهرداری،حمل و نقل، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی شد.
وی در ادامه افزود: با توجه به احتمال زلزله در تهران و پیش بینی احتمال وقوع آن در استان گیلان، باید آمادگی های لازم را داشته باشیم چون در قبال استان تهران مسئولیت داریم و در آینده نزدیک از طریق مراجع استانی به مسئولان اعلام خواهد شد و باید افراد متخصص و ماشین آلات را تجهیز و آماده داشته باشیم.

در ادامه تصاویری از این جلسه را مشاهده خواهید نمود:

اشتراک در: