آخرین اخبار

آیین نکوداشت از محمد کوچکپور

به گزارش سایت خبری منارک : آیین شهروند شایسته یادمانی است مردمی که توسط ستادی مردمی برگزار می شود و این ستاد از طریق نظرسنجی آرای مردم را در خصوص افراد و شخصیت های برجسته شهرشان که خدمات یا آثاری ماندگار از خود برجای گذاشته اند انتخاب و به مردم معرفی می کند و در مراسمی تندیس صدف بلورین به شهروند شایسته بندرانزلی اهدا می شود.
استاد محمد کوچکپور کپورچالی از سوی این ستاد به عنوان پنجمین شهروند شایسته بندرانزلی انتخاب و معرفی شد.

محمد کوچکپور کپورچالی در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی در کپورچال بندر انزلی به دنیا آمد . از سال ۱۳۶۰ عکاسی را بدون آموزش و تنها با عشق و علاقه شخصی و با امکانات ابتدایی آغاز کرد.
در ابتدا طبیعت زیبای پیرامونش را به تصویر می کشید، دیری نپایید که مردم و زندگی آنها را نیز به علاقمندی هایش افزود، او در طول ۳۰ و اندی سال عکاسی علاوه بر گیلان به اکثر استان های ایران و همچنین به برخی از کشورها نیز سفر کرده و طبیعت ، فرهنگ و آداب و سنن مردم آن مناطق را به تصویر کشیده که حاصل آن بیش از ۲۵۰ هزار قطعه عکس است که در مجموعه شخصی این عکاس نگهداری می شود.

کوچکپور تاکنون علاوه بر جوایز ملی ، جوایز جهانی متعددی در مسابقات عکاسی آسیا و اقیانوسیه را به خود اختصاص داده است .

محمد کوچکپور کپورچالی استاد مشهور و خوش ذوق گیلانی اهل بندرانزلی ، براساس ارزیابی و بررسی شورای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دی ماه ۹۵ موفق به دریافت دکترای درجه یک عکاسی شد

در ادامه تصاویری از این آیین که توسط آیناز هاشمی پور و معصومه کاظمی به ثبت رسیده است را مشاهده خواهید نمود:

اشتراک در: