آخرین اخبار

واکنش تند باشگاه ملوان در خصوص داوری های نا عادلانه

نصیری

واکنش تند باشگاه ملوان در خصوص داوری های نا عادلانه
با تمام وجود برای سطح قضاوت های لیگ یک متاسفیم
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی دکتر مهران نصیری اظهار داشت : گرچه فدراسیون فوتبال ۵ ستاره ایران در سطوح بین‌المللی موفقیت‌های خوبی به دست آورده است اما نتوانسته سطح داوری های خود را با شرایط روز فوتبال وفق دهد . مگر می‌شود در رقابتهای لیگ یک هم تیم برنده از قاضی میدان شاکی باشد و هم تیم بازنده ؟ هم میهمان شاکی باشد و هم میزبان؟

از آقای فریدون اصفهانیان بعنوان مسئول کمیته داوران درخواست می کنیم که پیگیری کنند تا ببینند باشگاه ملوان چگونه عمدا و یا سهوا از قضاوتهای ناعادلانه داوران لطمه خورده است .
این موضوع درد و دل باشگاه ملوان بندرانزلی به تنهایی نیست و هر روز اعتراض بسیاری از مربیان و مدیران را شاهدیم.
جالب است که در یک بازی در انزلی مقابل صبا قم یک گل سالم مان را مردود اعلام کرده و پنالتی واضح ما را نمی‌گیرند و در همان بازی گل ناسالم تیم مقابل در دو متری چشمان کمک داور اول را سالم اعلام می‌کنند. در خصوص اشتباهات فاحش داوری این بازی تمامی کارشناسان داوری از جمله خود آقای اصفهانیان اذعان داشتند واقعا باید به حال این نوع قضاوت های ناعادلانه تاسف خورد.
داوری قوانینی دارد که می بایست بوسیله قاضی میدان اجرا شود نه اینکه هر کسی به سلیقه‌ ی شخصی خود در موارد مشابه تصمیمات مختلفی اتخاذ کند .
واقعا درک این موضوع بسیار سخت است که داور بازی در وقت های تلف شده بازی با مس رفسنجان قبل از زدن ضربه خطا ، اطراف محوطه جریمه سوت پایان را نمی زند و بعد از زدن ضربه ایستگاهی به وسیله بازیکن ملوان که نهایتا منجر به گل شد ، در حالی که توپ در شرایط خطرناکی قرار گرفته بود سوت پایان بازی را می زند ! یعنی آن دو ثانیه تا این حد حائز اهمیت بود؟
چقدر این موضوع دور از انصاف بود که پژمان نوری بازیکن با اخلاق ملوان را بسیار عصبی کرد . واقعا بابت تصمیم اشتباه داور مسابقه که با اشتباه واضح خود تمام زحمات یک باشگاه را بر باد متاسفیم.
احساس می کنیم برخی از داوران نمی دانند که چه اندازه کارشان حساس است و چه رسالت مهمی را در فوتبال کشور بر عهده دارند.
از اینکه اعتراض به داوری و شرایط قضاوت بخشی از فرایند تیم‌داری شده است باید کمی تامل و تفکر کرد. این موضوع آنقدر مهم است که ارکان تصمیم ساز فدراسیون فوتبال باید راهکارهای مناسب در این خصوص را پیدا کنند.
وقتی هوادار یا بازیکنی از باشگاه مان تخلفی می کند فدراسیون فوتبال سریعا طی نامه ای باشگاه را به پرداخت میلیون ها تومان محکوم می‌ کند اما اگر داوری تخلف کرد و حق تیمی ضایع شد می‌گوییم اشتباهات داوری بخشی از فوتبال است .
متاسفانه این جمله شده توجیهی برای عملکرد ضعیف داوران .
فدراسیون فوتبال لطفا جواب منطقی به ما بدهید. چه کسی پاسخگوی یک باشگاه با قدمت و مردمی که تمام امید هواداران و مردمان یک شهر است می باشد ؟
انصافا از اعتراض کردن و بیانیه دادن در خصوص قضاوت های این فصل خسته شده ایم ، به نظر میرسد بجای تاکید بر روی آزمون های جسمانی جهت ارزیابی داوران کمی بر روی مهارتهای ادراکی و روانی آنها نیز توجه کنید تا شاید کیفیت قضاوت هایشان توسعه پیدا کند.
در انتها با کمال احترام به تمامی اعضای فدراسیون فوتبال و کمیته داوران در صورت ادمه روند تاسف آور قضاوت های لیگ یک فوتبال کشور و عدم اصلاح شرایط – ناگزیریم تا از وزارت ورزش و جوانان و حتی سازمان های بین المللی فوتبال موارد را پیگیری نماییم .
ضمنا امیدواریم با درایت و مدیریت پیشکسوتان و کارشناسان داوری کشور روز به روز شاهد رشد و توسعه بیشتر سطح قضاوت های داوران در فوتبال کشور باشیم .

اشتراک در: